Warszawa wiosną – atrakcje, zajęcia i pogoda

Warszawa, dzięki znacznej jak na duże miasto ilości terenów zielonych, zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu.

O ile zimą jest on znacznie utrudniony przez niezbyt przyjazne warunki pogodowe, wraz z pierwszymi oznakami wiosny warszawiacy tłumnie wylegają na zewnątrz, czy to do kafejek na świeżym powietrzu, czy też do miejskich parków.  

Pola Mokotowskie

Pola Mokotowskie – jedno z ulubionych miejsc odpoczynku warszawiaków.

Z warszawskich terenów rekreacyjnych korzystać można indywidualnie, według własnych upodobań, lub w ramach zorganizowanych zajęć, a wybór jest niemały.

Warszawa rowerem
Krótkoterminowy wynajem rowerów wszedł już w krew warszawiakom. Sprawdzić się może również w przypadku turystów. Strategicznie rozmieszczone punkty wynajmu rowerów pozwalają na dotarcie do praktycznie wszystkich sztandarowych atrakcji stolicy.

Miejska wypożyczalnia rowerów zawiesza działalność na zimę, od marca jednak rowery trafiają z powrotem na ulice stolicy. Dowiedz się więcej na temat wypożyczalni Venturilo

Dowiedz się więcej w serwisie Rowerowa Warszawa

Skate parki Warszawa
Jada na deskorolce cieszy się niesłabnącą popularnością, jak sport miejski. Do jego uprawiania potrzeba niewiele: fragment w miarę gładkiego chodnika, krawężnik, rampa. W trosce o wygodę, lecz także o bezpieczeństwo skejterów, stolica przygotowała szeroką ofertę parków przeznaczonych dla amatorów deskorolek oraz rolek (in-line skates). Największe z nich to:

  • Skate Park Jutrzenka. Ul. Rozbrat (Śródmieście). Park dysponuje szeregiem przeszkód (murki, rampy, raile, wall); zimą wykorzystywany jest jako lodowisko.

Skatepark Jutrzenka

  • Skate Park Białołęka. Zajmujący ponad 2 tyś. m2 park przy ulicy Odkrytej, jest jedną z największych tego typu struktur w Warszawie.
  • Kamuflage. Skatepark przy ul. Bohaterów Września na Ochocie.
  • Skate Park przy Bażantarni (Ursynów).
  • AvePark. Obiekt całoroczny, kryty, położony przy ul. Krakowiaków (Włochy). Oferuje również wynajem sprzętu, zajęcia i imprezy urodzinowe.

Wrotki w Warszawie
w marcu 2016 roku ruszyła pierwsza w Warszawie wrotkarnia. Noszący sugestywną nazwę Roller Disco przybytek oferuje nie tylko warunki do zabawy na kółkach i wynajem sprzętu, ale również kursy jazdy na wrotkach. Wrotkarnia mieści się przy ul. Połczyńskiej, nieopodal marketu Makro.

Choć nie chodzi tutaj o rekreację na świeżym powietrzu, warto jest podczas odwiedzin w Warszawie zainteresować się tym ciągle jeszcze w Polsce nowym konceptem.

Street workout – ćwiczenia na drążkach
Osoby spędzające często czas na świeżym powietrzu zauważyły z pewnością iż w Warszawie pojawia się coraz więcej, tzw. parków drążkowych. Służą on treningowi siłowemu kształtującemu głównie mięśnie ramion i górnych partii ciała, poprawiając również, przy odpowiednim wykonywaniu, koordynację ruchową, elastyczność i równowagę.

O ile wcześniej zwolennicy street workoutu zadani byli często na korzystanie z placów zabaw dla dzieci, czy też przypadkowych barierek, teraz trening swój odbywać mogą na profesjonalnym sprzęcie. Dla początkujących umieszczone zostały w parkach drążkowych tablice informacyjne, przedstawiające podstawowe ćwiczenia.

Gokarty

Tory kartingowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W Warszawie jest ich kilka. Kartingowy Narodowy oferuje możliwość uprawiania kartingu wyczynowego, jak również naukę jazdy i zajęcia dla początkujących, w tym dzieci. Mieści się na terenie Stadionu Narodowego.

Tor A1 Karting usytuowany jest na Pradze Północ, przy ul. Jagiellońskiej i posiada również interesującą ofertę dla dzieci.

Na terenie dzielnicy Włochy, zwolennicy szybkiej jazdy skorzystać mogą z toru kartingowego Racing Center Warsaw (RCW).

Park Łazienkowski – natura w sercu wielkiego miasta
Wiosna jest szczególnym czasem na zwiedzanie jednego z najbardziej emblematycznych miejsc Warszawy, Łazienek Królewskich. Uznawane za jeden z największych parków miejskich w Europie, Łazienki, wiosną urzekają feerią kolorów. Od pospolitych margerytek rozsianych na rozległych trawnikach, poprzez kwitnące drzewa owocowe, aż po eleganckie klomby i kompozycje krzewów różanych.

Łazienki od połowy marca (lub wcześniej, w zależności od pogody w danym roku), zapewniają niezwykłą oprawę plastyczna dla oferowanych tu atrakcji: przechadzek zacisznymi alejkami, wycieczek wynajętą łódką, karmienia wiewiórek, czy też koncertów muzyki klasycznej na świeżym powietrzu.

Ogrody BUW
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego to nie tylko przybytek wiedzy, ale również prawdziwa uczta dla zmysłów; znajdujący się na jej najwyższej kondygnacji ogród zalicza się do jednego z największych i najpiękniejszych ogrodów tego typu w Europie. Rozmieszczony jest on na dwóch poziomach, połączonych kaskadowym strumieniem. Szum przepływającej wody, aromaty kwitnących sezonowo roślin oraz śpiew ptaków czynią z tego miejsca prawdziwą oazę spokoju w centrum wielkiego miasta.

Ogrody BUW

Ogród dachowy BUW zamknięty jest w sezonie zimowym i otwiera się ponownie z początkiem kwietnia. Wstęp do ogrodów jest nieodpłatny.

Taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki
Przy bezchmurnym niebie warto jest odwiedzić taras widokowy znajdujący się na 30-tym piętrze Pałacu Kultury. Gwarantuje on doskonałą panoramę stolicy.

Warszawa wiosną – pogoda
Stolica kraju położona jest w strefie  klimatu umiarkowanego ciepłego, przejściowego. Średnia temperatura roczna, dobowa, wynosi 8.2 stopnia Celsjusza.

Początki wiosny są zazwyczaj dosyć chłodne; w marcu średnia temperatura dzienna kształtuje się na poziomie 6.8 stopni Celsjusza. Dopiero od połowy maja oczekiwać można temperatur zbliżonych do 20 stopni.

Poznaj więcej szczegółów na temat klimatu Warszawy.

Na przestrzeni roku Warszawa rejestruje około 1600 dni słonecznych i 159 dni deszczowych. W okresie wiosennym opady wystąpić mogą przez średni 12 dni w miesiącu. 



Warszawa wiosną – atrakcje, zajęcia i pogoda
Artykuły: Warszawa wiosną – atrakcje, zajęcia i pogoda
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, July 01 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz